Sporo osób zastanawia się, jak dużo wydawać gotówki na legalne firmy hazardowe. Możliwości nie brakuje. Każdy ma szansę zdecydować się na konkretną stawkę, chyba, że nałożone są na niego pewne limity. Jak dużo pieniędzy przeznaczać na zakłady bukmacherskie? Od czego to wszystko uzależniać?

budżet w zakładach bukmacherskich
Za ile pieniędzy grać poszczególne kupony?

Nie powinno się przeznaczać od razu całego kapitału

Osoby początkujące często wpłacają pewne sumy pieniędzy i od razu stawiają za całą stawkę. Wchodzą do gry za maksa, ale jest to fatalna postawa. Można oczywiście wygrać, ale często dzieje się tak, że takie osoby początkujące od razu wszystko przegrywają i są tym mocno rozgoryczone. Jest kilka zasad, które powinny być stosowane w zakładach bukmacherskich. Każdy zawodnik musi ustalić, jak dużo pieniędzy może wpłacić uwzględniając np. swoje oszczędności.

Ta kwota powinna być taka, że jej ewentualna strata nie spowoduje, że ktoś nie będzie miał na jedzenie lub obowiązkowe książki dla dzieci itd. Potem poszczególne kupony powinny być puszczane za maksymalnie kilka procent całego kapitału. Gra za wszystko na dłuższą metę się nie sprawdza. Jeśli ktoś ma szczęście, to może uda mu się wygrać, ale prędzej czy później zanotuje przegraną. Nie powinno się uzależniać całego swojego kapitału tylko od wyniku jednego spotkania. Jeśli ktoś jest dobry i gra rozsądnie, to systematycznie będzie wygrywał na mniejszych stawkach.

bonus bez wpłaty za darmo w sts
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Dużo zależy od indywidualnych możliwości finansowych

Pytanie: za ile pieniędzy można grać poszczególne kupony tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dużo tutaj zależy od możliwości finansowych konkretnego zawodnika. Są zawodowcy, którzy na poszczególne kupony przeznaczają np. nawet kilka tysięcy złotych, co i tak stanowi kilka procent ich kapitału itd. Mają bowiem naprawdę duże możliwości inwestycyjne. Są też jednak osoby, które muszą zadowolić się zdecydowanie mniejszymi stawkami. Osoby początkujące nie powinny na pewno szarżować.

Dobrze jest grać za np. kilka, kilkanaście zł. Po to, aby przekonać się, czy wiedza i doświadczenie są na odpowiednim poziomie. Dopiero potem można krok po kroku poprawiać ilość stawianych pieniędzy. Wobec powyższego nie ma tutaj jednej reguły. Przede wszystkim trzeba określić, jak duży może być budżet na grę. Potem warto stawiać maksymalnie kilka procent z tego kapitału. Jeśli np. ktoś ma 100 PLN budżetu, to nie może od razu zagrać za 50 PLN, ponieważ stanowiłoby to 50% całego kapitału.

Dobrze jest mieć wcześniej przygotowaną strategię

Każdy zawodowiec jest właściwie przygotowany do gry na wielu frontach. Także w tym temacie. Nie ma zatem takiej sytuacji, że fachowiec nie wie, za ile zagra następny kupon. Często strategia jest tak przygotowana, aby konkretna osoba wiedziała na kilka ruchów do przodu, jaka będzie kolejna stawka. Nie jest zatem tak, że ktoś np. przegra i chce od razu szybko odegrać się, dlatego stawia za wszystko.

Na początek wszystko jest właściwie zaplanowane, a potem konsekwentnie realizowane. Są oczywiście systemy, gdzie po przegranych trzeba podwajać statki itp. Wszystko jednak jest już wiadome przed rozpoczęciem takiego systemu – w taktyce zawodowców nie ma miejsca na improwizację.

Poprzedni artykułGra za wirtualne pieniądze to dobry poligon doświadczalny
Następny artykułJakie zakłady można obstawiać w darts?
Najlepsi w Polsce bukmacherzy internetowi starają się żeby pozyskać jak najwięcej osób do siebie. Gracze są wybredni, wybierają tylko bukmacherów, którzy maja wysokie bonusy, dobre kursy i niską marżę. Obecnie najpopularniejsi w Polsce bukmacherzy to Etoto, STS i Betclic