Bardzo dużo osób miało kiedyś epizod z tą grą. Popularne lotki często znajdują się w barach sportowych. Sporo ludzi oglądając mecze w przerwach decydowało się na partyjki w dartsa. Dla większości lotki to metoda, aby wypełnić sobie wolny czas. Są też ludzie, którzy grają w dartsa zawodowo. Fani tego sportu mogą natomiast oglądać ich poczynania w telewizji, a także obstawiać rozmaite zakłady. Jakie są najpopularniejsze rozgrywki? Co konkretnie można grać?

obstawianie dartów
Darts czy obstawianie w zakładach może być dochodowe?

Najpopularniejsze rozgrywki w darts

Najbardziej prestiżowe są bez wątpienia Mistrzostwa Świata rozgrywane na przełomie grudnia i stycznia. Areną zmagań jest Londyn. W przypadku tej dyscypliny można mówić tylko o kilku krajach, gdzie jest ona naprawdę bardzo popularna. To przede wszystkim Wielka Brytania oraz Holandia. Z tych krajów pochodzi naprawdę mnóstwo dobrych zawodników. Obecnym mistrzem świata jest Michael van Gerwen, którego fachowcy uważają za największy talent w tej dyscyplinie.

Najlepszym graczem w historii jest jak na razie Anglik Phil Taylor – ten zawodnik już jednak zakończył swoją karierę. Sympatycy tej dyscypliny na pewno jednak nie zapomną o jego wielu wywalczonych tytułach. Poza Mistrzostwami Świata bardzo prestiżowymi rozgrywkami są też zmagania w ramach Premier League. Można powiedzieć, że to taka Ekstraklasa najlepszych zawodników. Przez kilka tygodni gracze – co czwartek – zmagają się w różnych miejscach. Na koniec czterech najlepszych zawodników rozgrywa pomiędzy sobą półfinały. Zwycięzca awansuje do finału, gdzie czeka nie tylko prestiż, ale także bardzo duże pieniądze.

Darts – co można obstawiać?

Powyżej zostały wymienione tak naprawdę tylko najważniejsze rozgrywki dla zawodników tej dyscypliny sportu. Trzeba jednak wiedzieć, że cyklicznie są rozgrywane rozmaite turnieje dla darterów o większych lub mniejszych umiejętnościach. Można to porównać do tenisa ziemnego. Tam co tydzień turnieje są rozgrywane w innym mieście. W przypadku ulotek jest podobnie.

Co można grać? Najbardziej popularny zakład dotyczy oczywiście zwycięzcy konkretnej imprezy. Śmiało można postawić, czy konkretny zawodnik zdobędzie tytuł Mistrza Świata itp. Do typowania są oczywiście poszczególne mecze pomiędzy zawodnikami. Ciekawostką jest fakt, że zasady różnią się od konkretnych rozgrywek. Na przykład w przypadku Mistrzostw Świata pierwsze mecze są rozgrywane do trzech wygranych setów (potem ta liczba się zwiększa). Natomiast mecze Premier League składają się maksymalnie z 14 legów. Aby natomiast wygrać jednego lega, trzeba wyzerować licznik począwszy od liczby 501. Można też grać, ile będzie legów w danym spotkaniu (over/under). Popularne są również handicapy, które pozwalają zarobić o wiele więcej w porównaniu do zwykłych zakładów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić, jak wysoki będzie checkout. Wynosi on maksymalnie 170 punktów. Bukmacherzy wystawiają swoje linie na to wydarzenie. Można zdecydować się, czy w danym meczu liczba tych oczek będzie większa lub mniejsza. W przypadku Mistrzostw Świata można również obstawiać, czy danemu zawodnikowi uda się wyzerować swój licznik przy użyciu tylko dziewięciu lotek. Jest to najmniejsza możliwa liczba. Zawodowcy mają naprawdę stalowe nerwy, sokoli wzrok itp. Niemniej jednak wyzerowanie licznika przy użyciu 9 lotek udaje im się naprawdę rzadko. To pokazuje, jak bardzo jest to trudne…

Poprzedni artykułZa ile pieniędzy grać poszczególne kupony?
Następny artykułKto wygra rozgrywki Premier League 2018/19?
Najlepsi w Polsce bukmacherzy internetowi starają się żeby pozyskać jak najwięcej osób do siebie. Gracze są wybredni, wybierają tylko bukmacherów, którzy maja wysokie bonusy, dobre kursy i niską marżę. Obecnie najpopularniejsi w Polsce bukmacherzy to Etoto, STS i Betclic