Osoby początkujące często chcą od razu grać za prawdziwe pieniądze bo myślą, że tak się szybko wzbogacą. Jest wiele serwisów bukmacherskich, które to umożliwiają. Warto jednak wiedzieć, że czasami na początek lepiej jest zagrać za wirtualne żetony.

obstawianie za pieniądze wirtualne
Czy obstawianie za pieniądze wirtualne to najlepszy sposób?

Nie od razu Kraków zbudowano

To powiedzenie, dość często używane, oznacza, że nie każdy od razu stał się wybitnym pokerzystą. Każdy kiedyś musiał zacząć, nauczyć się zasad, poznać ranking układów kart. Są oczywiście osoby, które mają mniejszy lub większy potencjał widoczny już na samym początku. To jednak nie oznacza, że ktoś od pierwszego rozdania jest prawdziwym mistrzem. Lepiej w takiej sytuacji na początek grać za wirtualne żetony. Zwłaszcza, że jest taka opcja. Serwisy internetowe to umożliwiają.

Warto z czegoś takiego korzystać, aby po prostu dobrze nauczyć się wszystkich najważniejszych kwestii związanych z pokerem. To pozwala regularnie poprawiać swoje umiejętności związane właśnie z tym tematem. Jeśli rzucicie się od razu na głęboką wodę, to możecie, używając przenośni, po prostu się utopić.  

bonus bez wpłaty za darmo w sts
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Czego można się nauczyć?

Grając za wirtualne żetony można się naprawdę sporo nauczyć. Warto na pewno zdobyć wiedzę teoretyczną, ale to za mało, aby skutecznie rywalizować z najlepszymi. Wiedza praktyczna też musi być zdobyta, a bez regularnej gry to niemożliwe. Osoby na samym początku nie posiadają natomiast na tyle dużych umiejętności, aby grać i jednocześnie nie przegrywać całego swojego kapitału. To zatem oznacza, że trzeba poćwiczyć, potrenować. Można nauczyć się, jak to jest rywalizować z innymi przy wspólnym stole. To okazja, aby wyciągać odpowiednie wnioski ze swoich pomyłek, błędów.

Każdemu mogą się one przytrafić, a tutaj ewentualne konsekwencje nie będą opłakane w skutkach. To okazja, aby nie tylko poczuć na własnej skórze namiastkę prawdziwej gry. To też szansa, by nauczyć się zarządzania kapitałem, podejmowania trudnych decyzji w krótkim czasie itd. Warto, aby podchodzić do tego na poważnie. Może nie da się nic wygrać (ani nic przegrać), ale nie można tego traktować na zasadzie, że w sumie mogę brać byle jak… Trzeba starać się tak postępować, jakby były to prawdziwe pieniądze. Wtedy takie lekcje będą najbardziej owocne. 

Kiedy zmienić stawki?

Kiedy trzeba zmienić stawki na prawdziwe? Na pewno nie za szybko, bo nie ma możliwości, aby np. w jeden dzień pojąć wszystkie najważniejsze aspekty. Jeśli jednak sporo umiecie i zazwyczaj wygrywacie na wirtualne żetony, to krok po kroku można przechodzić już na prawdziwe pieniądze. Gra za wirtualne żetony to po prostu poligon doświadczalny, który też nie może trwać w nieskończoność. To metoda, by zdobyć wiedzę i chociaż minimalne doświadczenie. Po pewnym okresie można przejść na prawdziwe pieniądze. Nie powinno się jednak rozpoczynać od zbyt dużych stawek.

Na samym początku warto wybierać stawki niskie, żeby krok po kroku przyzwyczajać się do nowej sytuacji. Jeśli będzie wam dobrze szło, to te stawki mogą być krok po kroku coraz większe. Nie wydajcie jednak na grę więcej niż możecie. Trzeba zastanowić się, ile ewentualnie możecie przegrać i tylko tyle możecie zainwestować.

Następny artykułZa ile pieniędzy grać poszczególne kupony?
Najlepsi w Polsce bukmacherzy internetowi starają się żeby pozyskać jak najwięcej osób do siebie. Gracze są wybredni, wybierają tylko bukmacherów, którzy maja wysokie bonusy, dobre kursy i niską marżę. Obecnie najpopularniejsi w Polsce bukmacherzy to Etoto, STS i Betclic