Bukmacher Bwin był kiedyś bardzo popularny na terenie naszego kraju. Niestety nowelizacja ustawy hazardowej, która została wprowadzona w 2017 roku sprawiła, że korzystanie z usług tego bukmachera przestało być możliwe w naszym kraju. Co prawda strona bukmachera jest cały czas dostępna, ale na chwilę obecną nie ma możliwości zarejestrowania nowego konta ani zalogowania się na stare konta, których bukmacher nie usunął jeszcze z serwisu. Jak wygląda sytuacja tego bukmachera w naszym kraju? Czy można jeszcze liczyć na jego powrót?

bwin legalny w polsce
Czy zakłady bukmacherskie bwin są w Polsce legalne?

Według tego co znajdziemy na stronie bukmachera, stara się on aktualnie o polską licencję. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że napis ten wisi na stronie już od 2017 roku i od tego czasu totalnie nic się nie zmieniło. W międzyczasie pozwolenie uzyskało kilka innych podmiotów, co może świadczyć o tym, że przyszłość Bwin w Polsce nie jest tak oczywista jak mogłoby się to wydawać. 

Bukmacher Bwin w Polsce – szanse

Uzyskanie licencji na prowadzenie zakładów bukmacherskich w naszym kraju nie jest wcale takie proste. Trzeba spełnić szereg wymagań, a wszystko jest dokładnie sprawdzane przez kontrolerów z Ministerstwa finansów. Zajmuje to oczywiście bardzo dużo czasu, ale mimo wszystko czas oczekiwania Bwin na licencję jest zdecydowanie zbyt długi. Oznacza to prawdopodobnie, że bukmacher ten wcale nie interesuje się polskim rynkiem, a belkę u góry strony dał tylko dla świętego spokoju. Bwin w Polsce to marzenie wielu graczy, ale na to jeszcze trzeba poczekać.

Przyjrzyjmy się natomiast czy jest za czym tęsknić. Jak wyglądają kursy i promocje u tego bukmachera.

bonus bez wpłaty za darmo w sts
Darmowy bonus bez wpłaty własnej w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bwin – Czy jest za czym tęsknić?

Polscy gracze po raz ostatni obstawiali w bwin ponad dwa lata temu. Wtedy bukmacher ten robił ogromne wrażenie swoimi kursami, brakiem podatku i ładnie wyglądającą, czytelną stroną. Promocje dla nowych graczy również były wtedy naprawdę atrakcyjne Czy po dwóch latach dalej jest tak dobrze?

Zacznijmy od bonusu bwin, w chwili obecnej bukmacher ten oferuje nowym graczom bonus od pierwszego depozytu w wysokości 100% maksymalnie do … 50 Euro. Przeliczając tą kwotę na polską walutę da nam to około 200-250 złotych. Tak słabej promocji nie ma żaden z polskich bukmacherów. Wejście na polski rynek z takim bonusem skończyłoby się zapewne całkowitym zignorowaniem bukmachera przez polskich graczy. Obecnie w Polsce standardem jest bonus w wysokości przynajmniej 1000 złotych, więc 50 Euro zostałoby uznane przez naszych graczy jako śmieszny żart.

Podobnie wygląda sprawa z podatkiem. Kiedyś bukmacher Bwin robił wrażenie, gdyż grając u niego nie trzeba było opłacać podatku. W momencie legalnego wejścia do naszego kraju będzie on jednak zobowiązany do przyjęcia wszystkich zasad zapisanych w ustawie, co oczywiście wiąże się także z podatkiem. Bukmacher ten straci więc jedyną przewagę, którą miał nad polskimi bukmacherami, którzy obecnie prezentują znacznie wyższy poziom usług niż to co oferował nam Bwin.

Dlaczego granie w Bwin jest nielegalne?

W momencie wejścia nowelizacji ustawy hazardowej, korzystanie z bukmachera Bwin stało się nielegalne. Oznacza to, że korzystanie z usług tej spółki jest obecnie niemożliwe. Oczywiście można kombinować z różnymi programami chowającymi miejsce naszego logowania się, ale z pewnością nic dobrego z tego nie wyniknie, gdyż jakakolwiek próba przelewu z polskiego konta na konto nielegalnego bukmachera sprawi, że zainteresuje się nami skarbówka.

Do momentu uzyskania przez Bwin licencji nie można korzystać z usług tego bukmachera. Osoby, które chcą się zarejestrować musza więc poczekać aż Bwin w końcu uzyska polską licencję. 

Poprzedni artykułKto wygra rozgrywki Premier League 2018/19?
Następny artykułZwrot za przegrane kupony ze sportów wirtualnych – 8 maja
Najlepsi w Polsce bukmacherzy internetowi starają się żeby pozyskać jak najwięcej osób do siebie. Gracze są wybredni, wybierają tylko bukmacherów, którzy maja wysokie bonusy, dobre kursy i niską marżę. Obecnie najpopularniejsi w Polsce bukmacherzy to Etoto, STS i Betclic